CHCEME

Koordinátor

Kristína Kőnigová (Centrum pomoci pre rodinu)

Popis

Centrum pomoci pre rodinu chce vytvoriť celoročný detský ekošatník, kde budú mať možnosť občania mesta darovať oblečenie po deťoch a zároveň si môžu vziať oblečenie pre svoje deti. Ekošatník bude obohatený o sprievodné aktivity, tvorivé dielne a výstavy.

Cieľ projektu

Umožniť obyvateľom mesta darovať použité oblečenie po deťoch, zároveň tak pomôcť iným rodinám s deťmi, projekt šetrí životné prostredie a pomáha rodinám znížiť náklady rodinného rozpočtu.

Rozpočet

Prenájom priestoru 90 €/mesiac … 1 080 €
Propagačné materiály … 200 €
Pracovník ekošatníka (20 hodín týždenne, 12 mesiacov) … 3 600 €
SPOLU: 4 880 €

MÁME

Ak neviete, čo s oblečením po svojich deťoch, Ekošatník je dobrá voľba. Rovnako však je dobrým miestom, ak hľadáte niečo pekné a zachovalé pre svojich najmenších.

„V Trnave chýbal priestor, ktorý by sa zameriaval na výmenu detského oblečenia. Keď sme rozmýšľali, ako ešte rozšíriť naše služby, prišlo nám to ako vhodný nápad,“ vysvetľuje Kristína Königová, štatutárka Centra pomoci pre rodinu, ktoré projekt ekošatníka zastrešuje. Ten funguje od začiatku roka a za ten čas si do jeho priestorov našlo cestu už veľa rodičov. „Zatiaľ máme takú štatistiku, že viac je tých ľudí, ktorí prinesú oblečenie a menej tých, ktorí si ho chodia brať. Mnohí akoby váhali, či si majú niečo vziať, lebo majú pocit, že to nepotrebujú. Presviedčame ich však, že ekošatník je najmä ekologická aktivita, nie sociálna, prostredníctvom ktorej chceme ľudí naučiť, že veci môžu dostať druhú šancu, vďaka čomu šetríme prírodu,“ vysvetľuje Kristína Königová.

Otváracie hodiny Ekošatníka sú v utorok a vo štvrtok od 13.30 do 15.30 h, v piatok dopoludnia od 9.00 do 11.30 h. Priniesť oblečenie sa dá však kedykoľvek počas pracovnej doby Centra pomoci pre rodiny s výnimkou pondelka.

Viac informácií o Detskom ekošatníku

Ďalšie projekty 2018

SOCIÁLNE TÉMY

KULTÚRA
A ŠPORT

VEREJNÝ PRIESTOR
A ZELEŇ

RÔZNE