CHCEME

Koordinátor

Kristína Kőnigová (Centrum pomoci pre rodinu)

Popis

Centrum pomoci pre rodinu na základe pozitívnych skúseností s Ekošatníkom chce rozšíriť túto službu rodinám o celoročný ekošatník pre deti aj dospelých. Občania budú mať možnosť  darovať oblečenie po deťoch aj dospelých a zároveň si môžu vziať oblečenie pre svoje rodiny. Ekošatník bude obohatený o sprievodné aktivity, tvorivé dielne a Ekofest.

Cieľ projektu

Umožniť obyvateľom mesta darovať použité oblečenie , pomôcť iným rodinám znížiť náklady rodinného rozpočtu a zároveň šetriť životné prostredie.

Rozpočet

Prenájom priestoru 90 €/mesiac … 1 080 €
Propagačné materiály … 100 €
Pracovník ekošatníka  (20 hodín týždenne, 12 mesiacov) … 3 700 €
SPOLU: 4 880 €

MÁME

EKOšatník funguje celoročne. Občania mesta môžu prísť do centra darovať oblečenie po deťoch a zároveň si môžu vziať oblečenie pre svoje deti.  Centrum v  spolupráci s dielničkou U Zlatej priadky a Ateliérom Tarunka pripravilo kreatívny EKO workshop, ako premeniť tričko na nákupnú tašku alebo záves na kvetináč ♻️. Sprievodné podujatie je nezáväzné, stačí prísť do centra na Štefánikovej ulici 13. októbra 2020 medzi 15.30 a 18.00 a domov si odnesiete okrem pekných výrobkov aj návod, čo s prebytočnými tričkami, ktoré si už neplánujete obliecť.

Otváracie hodiny pre Ekošatník:

Utorok a štvrtok od 13:30 do 15:30 hod.

Piatok od 9:00 do 11:30 hod.

 

 

Foto: Centrum pomoci pre rodinu

Ďalšie projekty 2019

SOCIÁLNE TÉMY

KULTÚRA
A ŠPORT

VEREJNÝ PRIESTOR
A ZELEŇ

RÔZNE