Školáci z Námestia slovenského učeného tovarišstva dostali vďaka participatívnemu rozpočtu originálne pomôcky na geografiu

Školáci z Námestia slovenského učeného tovarišstva dostali vďaka participatívnemu rozpočtu originálne pomôcky na geografiu.

Finálne poradie participatívnych projektov za rok 2019 je od včera známe, paralelne s tvorbou tohtoročných návrhov sa však realizujú tie vlaňajšie. Jedným z tých, ktorý úspešne uzrel svetlo sveta, je projekt Celý svet ako na dlani. Jeho predkladateľom bola ZŠ s MŠ na Námestí SUT. Vďaka tejto iniciatíve v ich priestoroch pribudla obrovská mapa sveta, otočný model Zeme, slnečné hodiny a štyri lavičky.

Unikátnu učebňu geografie priamo na školskom dvore otvorila v utorok 1. októbra 2019 riaditeľka Žofia Halásová spolu s viceprimátorkou Trnavy Evou Nemčovskou a Marianou Gergelovou z odboru vzdelávania, športu a kultúry mestského úradu.
Zámerom projektu je zlepšiť priestorovú predstavivosť detí a ich orientáciu v priestore z globálneho hľadiska. Odhadovať smer letiaceho lietadla, uvedomovať si vzdialenosti medzi krajinami a mestami, sledovať posun času na slnečných hodinách, to všetko môže vyučovací proces spestriť a zatraktívniť. Vďaka týmto pomôckam môžu školáci pozorovať a analyzovať rôzne prírodné javy a súvislosti, a formou zážitkového učenia získavať nové vedomosti,“ hovorí Ivana Vidová, koordinátorka Participatívneho rozpočtu pre Trnavu.

Na realizáciu projektu získala škola vďaka podpore verejnosti v hlasovaní 4 572,14 eur z PR pre Trnavu 2018.

Pozrite si reportáž Mestskej televízie Trnava

Pridaj komentár