CHCEME

Popis

Vďaka projektu by sa umiestnili na pevno osadené piknikové stoly a lavičky v mestskej promenáde, a to za účelom ich využitia nielen ako “prechodnú“ zelenú zónu, ale aj ako zónu na cielenú návštevu, oddych a rekreáciu, či už zo strany občanov alebo návštevníkov mesta Trnava.

Cieľ

Cieľom projektu je spájanie ľudí, ktorí majú radi svoje mesto a radi ho aj aktívne využívajú. Vytvorením takýchto priestorov by sa dala možnosť rodinám, skupinám ľudí alebo jednotlivcom využívať priestory parku nielen na občasné posedenie, ale aj na cielené a plánované návštevy za cieľom pikniku a dlhšieho pobytu v parku.

Autor – koordinátor a členovia projektu

Anna Šimončičová – autorka a koordinátorka projektu

Problém a Riešenie

Blízko centra Mesta Trnavy sa nachádza niekoľko zelených priestranstiev, medzi ktoré patrí aj promenáda pri Bernolákovej bráne, ktorá má veľkú výhodu vďaka svojej centrálnej polohe. Je v tesnej blízkosti centra a denne ňou prejdú stovky ľudí. Momentálne sa popri chodníku, ktorý sa tiahne cez stred promenády po celej jej dĺžke nachádzajú lavičky, na ktorých sa môžu okoloidúci pohodlne usadiť. Bohužiaľ, v promenáde, ako aj vo väčšine ostatných parkov v meste, chýbajú priestory so stolíkmi a lavičkami na piknik.

Riešením by bolo, aby sa v promenáde na pevno osadili lavičky so stolíkmi, ktoré by slúžili verejnosti. Tento piknikový mobiliár by sa nachádzal v blízkosti detského ihriska Guliver, kde je širší úsek, kam by bolo možné takéto sedenia umiestniť. Išlo by o umiestnenie po jednej aj druhej strane detského ihriska Guliver.

Pre koho je projekt

Pre všetkých občanov, obyvateľov i návštevníkov Trnavy. Každý, kto príde do parku za oddychom a rád by tam aj pobudol, zložil sa, spravil si piknik. Rodiny s deťmi, ktoré prídu na priľahlé detské ihrisko môžu využiť mobiliár na pikniky. Taktiež jednotlivci/zamestnanci, ktorí sa nachádzajú v blízkosti si môžu prísť do parku vychutnať svoj obed v príjemnom prostredí.

Rozpočet

1880 eur na piknikové sety (lavičky a stolíky) a odpadkové koše.

MÁME

Projekt sa úspešne zrealizoval v polovici októbra 2016

Z Participatívneho rozpočtu sa pre tento projekt vyčlenenilo 1880 eur, z ktorých sa vytvorili farebné sety stolíkov a lavičiek po oboch stranách. Ide o tzv. mobiliáre, ktoré môžete nájsť umiestnené z každej strany pri detskom ihrisku Guliver, v promenáde pod Bernolákovou bránou.  K nim sa ešte plánuje v budúcom roku pridanie košov, ktoré by boli farebne a tematicky zladené s mobiliármi.

Posedenie pri mobiliári v mestskej promenáde

Mobiliár slúži každému, kto má chuť sa čo i len nachvíľku zastaviť a odpočinúť si, alebo si zorganizovať malú či veľkú akciu, či už formou obeda na čerstvom vzduchu, pikniku, pracovného stretnutia, alebo posedenia mamičiek s deťmi alebo kamarátmi. Je na každom, ako túto možnosť využije a spestrí si deň pri farebných lavičkách.

Pre všetky vekové kategórie a na akúkoľvek príležitosť

Veríme, že sa vám mobiliár milí Trnavačania páči a budete ho v jarných a letných mesiacoch využívať naplno, ako sa len dá.

Pozrite si reportáž