CHCEME

Cieľ projektu

Cieľom projektu je naučiť deti zo základných škôl základné pohybové vzorce, z ktorých vychádza každý pohyb, aby boli schopné správne držať telo, naučili sa správne dýchať a odstránili sa nesprávne pohybové stereotypy v rámci prevencie neskorších problémov.

Problém

Súčasný stav je žalostný, nielen deti, ale aj dospelí nemajú základne pohybové vzdelanie, ako správne držať telo, správne dýchanie, správne vykonanie drepu, zdvihnutie bremena zo zeme a podobne. V neskoršom veku dané skutočnosti vedú k problémom s pohybovým aparátom, bolestiam, zraneniam a uberá to ľuďom na kvalite života.
Posledný prieskum ministerstva školstva ukázal, že 7 z 10 detí má zlé držanie tela. A to už vôbec nehovoríme o obezite.

Riešenie

Riešenie problematiky je veľmi jednoduché a zároveň veľmi komplikované, pretože si to vyžaduje celkovú reformu výuky na telesnej výchove.  Začneme na jednej základnej škole s 7., 8. a 9. ročníkom, nazveme to skúšobnou verziou. Cieľ je naučiť deti počas školského roku vyššie spomenuté schopnosti a zároveň odstrániť zlé stereotypy.

Cieľová skupina

Na začiatku začneme na základných školách, pretože čím skôr sa naučíme správne hýbať, tým skôr môžeme eliminovať neskoršie problémy s pohybovým aparátom, ale samozrejme táto téma sa týka úplne každého. Ruku na srdce, kto nemal bolesť pohybového aparátu… 85 % príčin vychádza z nesprávneho držania tela a svalových dysbalancií.

Rozpočet

SPOLU: 5 000 €

MÁME

Projekty tohto ročníka sa začnú realizovať v druhej polovici roka 2017.