V participatívnej komunite RÔZNE našli svoje miesto nápady, ktoré sa nedali zadeliť pod niektorú zo zvyšných tém, ale aj tie návrhy, s ktorými prišli občania počas májového Trnavského rínka.
Participatívny rozpočet pre Trnavu tu mal svoj stánok, kde sme zbierali podnety, debatovali s návštevníkmi a z niektorých z nich možnosť zrealizovať svoj projekt nadchla natoľko, že prišli na ďalšie stretnutia a stali sa koordinátormi. Vznikla tak pestrá komunita so zaujímavou zmesou nápadov.

Projekty 2019

45502879_900647173478237_9041201226628202496_o

Učíme sa zážitkom

Sedenie v lavici už dávno nie je atraktívne. Vzdelávanie môže byť zábavné nielen pre deti, ale aj ich rodičov. Objavovať vesmír, skúsiť programovať, vyskúšať si fyzikálne a chemické pokusy a dozvedieť sa viac aj o ekológii prostredníctvom zážitkových workshopov môže byť kúskom puzzle v procese vzdelávania.

Rozpočet: 2 700 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

11 bez plastu na trh 01

Bez plastu na trh

Okrem ovocia a zeleniny si z trhu zvykneme odnášať domov aj množstvo plastových vreciek. Pomocou projektu Bez plastu na trh chce skupina mladých Trnavčanov informovať návštevníkov trhoviska o dopade používania jednorazových plastov na životné prostredie a priblížiť možnosti, ako sa ich používaniu vyhnúť.

Rozpočet: 1 080 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

seniors with laptops

Seniori online

Aj súčasní seniori chcú komunikovať inak ako písomnou formou, preto by vo svojich denných centrách privítali počítačovú techniku, aby aj oni boli súčasťou dnešnej doby a ich komunikácia s vonkajším svetom bola efektívnejšia

Rozpočet: 4 994 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

Ďalšie participatívne komunity 2019

SOCIÁLNE TÉMY

KULTÚRA
A ŠPORT

VEREJNÝ PRIESTOR
A ZELEŇ