Participatívna komunita VEREJNÝ PRIESTOR každoročne prináša nápady na zlepšenie či skrášlenia rôznych lokalít v meste, témy starostlivosti o zeleň a tiež návrhy aktivít, ktoré by sa na verejných priestranstvách mohli realizovať.
Tento rok nebol výnimkou. Mnohé z nápadov, s ktorými občania do tejto komunity prišli, sa z projektov, ktoré sú finančne obmedzené na maximálne 5 000 eur, zmenili na zadania s možnosťou podpory až do výšky 50 000 eur.

Projekty 2019

01 včely

MESttSKÉ FČELY

Svet včiel je fascinujúci. Včely zabezpečujú stravu nám aj zvieratám. Poďme sa o nich naučiť viac a prekonať strach z uštipnutia. Žiaci a verejnosť budú môcť sledovať včely zblízka pri ich práci v novej mestskej včelnici a zažiť to, aké je to byť aspoň na chvíľu skutočným včelárom.

Rozpočet: 5 000 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

tmc

Oživme ihrisko v Materskom centre

Na vonkajšom areáli bývalých jaslí na Okružnej ulici, kde momentálne sídli Trnavské materské centrum, sa podpísal zub času. Výmena detského pieskoviska za nové by zútulnil vonkajší priestor a zároveň by urobil radosť malým i veľkým návštevníkom centra.

Rozpočet: 4 950 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

04 kubinu 4

Dvor, ktorý učí

Nové oplotenie v areáli ZŠ s MŠ na Ulici A. Kubinu 34 by ohradilo a zväčšilo celkovú plochu dvora pre deti predškolského veku. Cieľom je, aby deti boli nielen v bezpečí, ale mali aj dostatočný priestor na rozvoj, hru a šport.

Rozpočet: 4 824,33 €

Stiahnuť projektovú dokumentáciu v PDF

Videodokrútka TU

Ďalšie participatívne komunity

SOCIÁLNE TÉMY

KULTÚRA
A ŠPORT

RÔZNE