Participatívny rozpočet pre Trnavu bude pokračovať na budúci rok, projekty navrhnuté vlani sa však uskutočnia

Mesto mieni, pandémia mení: vo februári sme spustili piaty ročník Participatívneho rozpočtu pre Trnavu. Boli sme zvedaví na vaše tohtoročné nápady, ktoré by kvalitu života v našom meste posunuli opäť o kúsok vyššie.
Koronavírus však naše plány v marci zastavil. Kvôli zákazu organizovania podujatí museli byť zrušené aj stretnutia participatívnych komunít a harmonogram jednotlivých fáz participatívneho rozpočtu bol narušený.

Prioritou Mesta Trnava bolo udržať chod samosprávy, riešiť jej financovanie a zabezpečovanie kompetencií a povinností voči obyvateľstvu. Škrty v rozpočte sa dotkli dotácií poskytovaných mestom, platov zamestnancov i niektorých plánovaných investícií.

Obdobie pandémie bolo náročné pre všetkých. S optimizmom veríme, že to najhoršie je za nami, do budúcnosti je však treba byť obozretný. Po posúdení všetkých faktorov sa preto Mesto Trnava rozhodlo pozastaviť piaty ročník participatívneho rozpočtu a pokračovať v budúcom roku.

Dobrou správou však je, že projekty, ktoré ste vlani podporili svojimi hlasmi, sa tento rok realizujú bez väčších zmien. Aj v roku 2020, ktorý si všetci budeme pamätať ako rok pandémie, ktorá zmenila naše životy, sa tak dočkáme skvelých výsledkov snahy a aktivity šikovných Trnavčanov a Trnavčaniek.

Okrem toho prezradíme, že na rok 2021 pripravujeme veľkú vec – novú príležitosť pre vás, obyvateľov nášho mesta. O podrobnostiach budeme včas informovať.

Využime toto prechodné obdobie na nazbieranie inšpirácie na nové nápady, o ktorých budeme spoločne diskutovať na začiatku budúceho roka, keď spoločne otvoríme nový ročník Participatívneho rozpočtu pre Trnavu. Už teraz sa na ne tešíme!

Pridaj komentár