CHCEME

Koordinátorka

Simona Hlaváčová (OZ Trnavský strom)

Popis

Situácia je katastrofálna. Na uliciach mesta Trnavy sa pohybujú stovky mačiek, no málokto má o ne záujem. Keďže to nie je príjemná téma, tak pred ňou radšej zatvárame oči. No zviera už nie je vec.
Premnožené mačky sú problémom mnohých miest, aj toho nášho. Máme pre Vás dobrú správu! Situácia sa dá riešiť. Treba ale už začať, kým nie je neskoro.
Občianske združenie Trnavský strom sa už roky venuje tejto otázke. Dávame mačkám, ktoré sa nám dostanú do rúk, nádej na ďalší, lepší život. Liečime ich, staráme sa o ne, hľadáme im milujúce rodiny.
Ale najmä – kastrujeme. Je to jediný spôsob ako zredukovať počty nechcených mačiatok a trpiacich mačiek.
Chceme postupne vytvoriť karanténny priestor pre väčšie kastračné akcie a systematicky tak zabraňovať ďalšiemu množeniu a rastu mačacích kolónií. Premnožené mačky nerobia dobré meno mestu, nehovoriac o tom, aký negatívny to má dopad na mačky samotné.

Cieľ projektu

Systematicky zabraňovať rastu mačacích kolónií v meste Trnava ich kastráciou a postupné vytvorenie zariadenia, ktoré bude slúžiť ako prvá pomoc pre týrané a opustené mačky.

Rozpočet

Kastrácia … 40 €
Pipeta na vnútorné aj vonkajšie parazity … 10 €
Tabletka na odčervenie … 1 €
Koprologické vyšetrenie … 7 €
Test FIV/FELV … 15 €
Hospit priemerne  5 dní (12 €/deň) … 48 €
Odchytová klietka 5 ks (70 €/ks) … 350 €
Konzerva pre mačky Animonda 4 ks (1,29 €/ks) … 51,60 €
SPOLU 4 999,60 €

MÁME

Doteraz sa podarilo vykastrovať  52 mačiek (z toho 33 kastrácií bolo financovaných z participatívneho rozpočtu). 20 z nich – nekontaktných/plachých, bolo vypustených späť do pôvodného prostredia, nakoľko sú tam kŕmené a nehrozí im primárne nebezpečenstvo.

Bolo prijatých 45 dospelých mačiek i mačiatok (z toho vážne chorých, podvýživených, zranených bolo 18). Do nového domova sme umiestnili 21 mačiek.

Keďže o.z. Trnavský strom nezachraňuje prvý rok a každú mačku sa nepodarí umiestniť hneď, momentálne poskytujeme starostlivosť 59 mačkám.

 

Foto: OZ Strom

Ďalšie projekty 2018

SOCIÁLNE TÉMY

KULTÚRA
A ŠPORT

VEREJNÝ PRIESTOR
A ZELEŇ

RÔZNE